Sněží Sněží

20. ledna 2017 v 18:17 | Tereza Mlčochová |  Recenze knih

Sněží Sněží-Anotace:

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé

Obsah podle mě:
První příběh od Maureen Johnson je o šestnáctileté dívce jmenem jubilee, která má na štědrý den jít k rodině svého přítele na večeři, ale u jejich dveří zazvoní jejich soused (Také jejich právník), který jí oznámí, že rodiče zavřeli proto, že když je policie požádala aby odešli s obchodu s sbírkovým městem tak odmítli . Řekne jí, že se má do hodiny sbalit věci, protože pojede za její babičkou a dědou na Floridu.Za hodinu už sedí ve vlaku a jede za prarodiči, ale vlak zastaví kvuli sněhové bouři.Druhý příběh od John Green je o skupině kamarádu( jedna kamarádka Vévoda a jeden kamarád JP) co se dívají na film u Tobiny. Najednou jim zavolá kamarád Keun , že mají přijet do Wafle house, že tam je čtrnáct roztleskávaček, protože vlak kvůli sněhové bouři nedojal dál a tak tam budou až dozítřka! . Pro Tobina a JP je to úplně úžasné, ale pro jeho Vévodu až tak ne. Všichni tři nastoupi do auta Tobinových rodičů a jedou do Wafle house, ale kvuli sněhové bouři nedojedou dál a tak musí jit pět kilometrů pěšky.

Třetí příběh od Lauren Myracleové je o Addie, která si myslí, že se s ní rozešel její kluk Jeb, protože 23.12 nepřišel na jejich domluvenou schuzku . Uklidňují ji její kamarádky Dorie a Tegan, ale také ji řeknou, že myslí jen na sebe. Její kamarádka Tegan miluje prasátka a když se dozvěděla, že je i mini prase hned si ho koupila a Addie ji slíbila, že mini prace v 9:00 hodin vyzvedne zítra v práci 26.12 .
Moje recenze:
Knížka se mi líbila, ale na druhou stranunenadchla mě tak abych o ní dělala referán a to proto, že se mi nelíbil jeden příběh a to od John Green Vánoční zázrak. První příběh se mi líbil asi nejvíc nechyběla tomu vánoční nálada a taky romance. O druhém příběhu se nedá říct přímo co o tom prvním. U příběhu Johna Greena se mi nelíbilo to, že asi skoro třičtvrtě příběhu šli ve sněhu, ale zase nemohu říct, že ten příběh byl úplá propadovka líbilo se mi na něm třeba začátek a taky i konec příběhu, který se zakončil hodně romanticky. Třetí příběh o Lauren Myracleové byl povedený, nechybělo tam takové vzrušení a hlavní hrdinka mi byla moc simpatická :).
Knížka má pěkný obal a také se mi líbilo jak byli oddělené příběhy.
Jako celek bych tuto knihu hodnotila jako trošičku nad průměrnou a to kvuli příběhu od Johna Greena a proto ode mně získavá 7 z 10 bodů.Tuto knížku doporučuji v zimě, ale jestli si ji budete chtít přečíst připravte se na sklamaní od Johna Greena, ale zas na druhou stranu vás potěší Mauren Johnsová a Lauren Myracleová :):):):)
by tereza
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Janča Janča | Web | 21. ledna 2017 v 8:13 | Reagovat

Knihu jsem nedávno dočetla a nebyla jsem nadšená, bohužel...

2 Wex Wex | E-mail | Web | 21. ledna 2017 v 8:14 | Reagovat

Ahoj, jak už možná víš, tak jsem skončila s blogem, ale s radostí ti mohu oznámit, že s blogováním nekončím. Založila jsem si nový blog, který najdeš pod adresou http://life-is-my-long-story.blog.cz. A jelikož jsi ty byla na mém předchozím blogu SB, tak bych se tě chtěla zeptat, jestli ním chceš zůstat i nadále.

3 Eliss Eliss | Web | 22. ledna 2017 v 10:00 | Reagovat

Zrovna tenhle typ literatury mi nic moc neříká :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama