neobyčejný deník obyčejné holky

1. srpna 2016 v 13:30 | Tereza Mlčochová |  Recenze knih

Neobyčejný deník obyčejné holky:

Autorka: Lauren Myracleová
Cena:179
Počet stran:210

Neobyčejný deník obyčejné holky deset:
Neobyčejný deník obyčejné holky. Život je hned veselejší, když máte kamarádku, jako je Viki Perryová! Viki Perryová má deset. A deset, to už NĚCO znamená! Znamená to dvojciferné číslo narozenin, více odpovědnosti a skoro už i postup na druhý stupeň základní školy. Deset znamená, že Viki dokáže už spoustu věcí - umí se postarat o tříletého brášku Toma a zvládne i starší sestru, typicky náladovou teenagerku. A po boku má nejlepší kamarádku na světě - Amandu, se kterou se dá podnikat ledasco veselého i dobrodružného. Jenže ani v deseti není život jen procházka růžových sadem a Viki zjišťuje, že i na ni čeká pár pěkně těžkých rozhodnutí a dramatických situací

Recenze:
Musím říct, že je tato knížka úplně nepatří do této serie knih, protože u knihy neobyčejný deník obyčejné holky jedenáct, je napsán první díl, podle mého je tato knížka taková před knížka, tak abys pochopil ostatní knihy.Jinak je to super kniha a nejlepší je, když ji čtete opravdu v desiti letech , já jsem ji také četla v desiti a od té doby mě napadlo, že to tak u této serie budu dělat, každý rok od tety dostávám knížku, s této serie třeba jedenáct a tyto narozeniny jsem dostala dvanáct a příští rok třináct.

Neobyčejný deník obyčejné holky jededáct:

Viki je vtipná, citlivá, svébytná a hlavně v březnu oslavila JEDENÁCT!
A právě v den jedenáctých narozenin se pro nás otevírají stránky poutavého Viktorčina deníku, v kterém si hrdinka měsíc po měsíci s vtipem a bžitkými postřehy zaznamenává své potíže s pubertální, náladovou starší sestrou, legrácky s mladším bráškou, nedorozumění s někdy nedůvtlipnými rodiči, trable s novou, namyšlenou rivalkou Gábinou či narůstající odcizení mezi ní a nejlepší kamarádkou Amandou.

Recenze:
Druhý díl, vlastněv první díl této serie byl velice zajimavý a ukázal na velice rychlé dění mezi kamarádkamy, na začátku roku, bylo všechno v pořádku, tak jak všechno bylo, ale ke konci roku, neboly knihy se mnoho věcí změnilov přátelství.Velice se mi tento díl líbil, byl zatím nejlepší, ale až do dvanáctky!


Neobyčejný díl obyčejné holky dvanáct:
eště větší vzrůšo než mít jedenáct je mít DVANÁCT! Viki, veselá, milá a vtipná hrdinka úspěšné knihy JEDENÁCT (JOTA 2009), je zase o rok starší a dospělejší.
Ovšem její někdy spíše úsměvné, jindy vážnější trable a nedorozumění s rodiči, sourozenci, ale hlavně kamarádkami současnými i bývalými a těmi, s nimiž se nikdy přátelit nehodlá, jí život rozhodně neulehčují. Viki zjišťuje, jak hořce chutná zrada ze strany blízkého člověka, ale zakouší i stud nad svým chováním, když i ona dokáže ublížit. A navíc si musí zvyknout na spoustu novinek, jako jsou například lesky na rty, noví spolužáci, letní tábory, ženské prádlo a hlavně KLUCI!

Recenze:
Tento druhý díl, jsem dostala před měsícem na narozeniny od tety Usmívající se a byl velice nádherný, hlavně se mi tam líbilo, že vlastně se hlavní hrdinka knihy Viky dostala měsíčky a jak to řešila, také velice zajimavá bylo, to kdy její nejlepší kamarádka Dana se s Viky nebavila, kvuli takovému žertu od jejich společné kamarádky Maty.Vlastně v tomto díle bylo velice překvapení a hlavně zvratů v ději a taky tento díl končil, docela romanticky a abych ohodnotila všechny 3 knihy, tak to bych hodnotila velice nad průměrně krásné. Tyto knihy byly velice suprovní a proto jim dávám
8 z 10 bodů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Venit Desire♥ Venit Desire♥ | E-mail | Web | 1. srpna 2016 v 15:09 | Reagovat

Tyhle knížky miluji! Mám všechny ze série, sice je všechny ještě nemám přečtený, ale miluji je! Vždy si u nich odpočnu od reality a vůbec nejsou složité na čtení. Recenze se ti moc povedla, těším se na další!:-)

2 Bezi Bezi | 1. srpna 2016 v 16:32 | Reagovat

Tyhle knížky mám taky moc ráda. Četla jsem jen Deset a Jedenáct, ale určitě si brzy přečtu ty další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama